Własna partycja Recovery

Założenie jest proste stworzyć własną partycje Recovery na której będzie można utworzyć obraz kopii systemu oraz odzyskać system po awarii spod klawisza funkcyjnego. Wyszedłem również z założenia, że stworzenie własnej partycji Recovery powinno być proste i przy zastosowaniu funkcji systemu Windows 7 lub Windows 8 (8.1) oraz darmowego oprogramowania.

Po publikacji poradnika dotyczącego tworzenia partycji Recovery na komputerach firmy Samsung w oparciu o oprogramowanie Samsung Recovery Solution otrzymałem wiele komentarzy oraz maili z informacją, że SRS nie potrafi lub nie tworzy kopii systemu na własnej partycji Recovery. Sposób który zawarty jest w tym poradniku można zastosować na każdym komputerze. Być może dla wielu z moich czytelników nie będzie to żadna nowość ale podobnego poradnika w sieci nie znalazłem i na pewno dla początkujących użytkowników będzie to źródło przydatnej wiedzy.

UWAGA: Wszystkie kroki podane w tym poradniku należny wykonać w podanej kolejności.

Na początek film, ponieważ obraz przenosi więcej informacji niż 1000 słów, z którego dowiesz się jak krok po kroku stworzyć własną partycje Recovery oraz jak przypisać do niej klawisz funkcyjny F9. Film prezentuje również proces przywracania kopii systemy z własnej partycji Recovery. Film ukazuje proces tworzenia własnej partycji Recovery na systemie Windows 7 ale na Windows 8 (8.1) proces przebiega niemal identycznie.

Film dostępny na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

304 komentarze “Własna partycja Recovery”