Windows 10 – czysta instalacja

Czy jest możliwa czysta instalacja Windowsa 10?

Prezentowany film próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Film Windows 10 – czysta instalacja dostępny również na YouTube.

Aby można było wykonać czystą instalację systemu Windows 10 w pierwszej kolejności trzeba uaktualnić stary system do Windows 10 i zalogować się na konta Microsoft.

Komputer na którym jest oryginalny system Windows zostanie zaktualizowany do Windows 10 a Windows 10 zostanie przypisany do konkretnej maszyny i wszystkie te ustawienia zostaną zapisane na koncie Microsoft.

Bez wcześniejszej aktualizacji starego systemu nie ma możliwości instalacji Windowsa 10 i automatycznej jego aktywacji wykonując tzw. „czystą instalację”.

3 odpowiedzi do “Windows 10 – czysta instalacja”

  1. Teraz gdy już zaktualizowałeś Win 7, 8 czy 8.1 do Win 10 i go aktywowałeś to bez problemu możesz nawet wyzerować Dysk i dokonać już czystej instalacji samego Win 10. Po zakończonej w identyczny jak na pańskiej prezentacji instalacji Win 10 System zostanie już automatycznie aktywowany. Korci mnie aby wypróbować utworzenie tej własnej Patrycji Recovery w/g pańskiej wskazówki lecz właśnie przed chwilką skończyłem pełną, czystą instalację tego Systemu i utworzyłem obraz Recovery Partycji Systemowej bez Partycji DATA bo tam przekierowałem Katalog Użytkownika i w razie padu Systemu przywracam Partycję Systemową a Data pozostaje z Danymi nienaruszona. Szkopuł w tym, że Paragon 14.0 EN nie tworzy nośnika bootującego CD/ DVD czy Flash USB pozwalającej uruchomić z niej System w razie całkowitego padu Systemu, a płytka z wersji 12.0 przywraca System, który niestety już się nie uruchamia. Wysterczy jednak aby System jeszcze był na tyle sprawny aby wystartował to Paragon 14.0 EN świetnie daje sobie radę z jego przywróceniem z Obrazu Recovery.
    Gdy będę miał trochę czasu to wypróbuję pański sposób na drugim Dysku HDD.
    goombay

  2. Witam, ciekawi mnie możliwość stworzenia partycji recovery z Win 10. Wiemy już, że recovery nie działa z Win 8.1 a czy jest to możliwe z 10?.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *