Aktualizacja do Windows 10

W dniu 29 lipca 2015 roku zostało publicznie udostępnione prawdopodobnie ostatnie dziecko firmy z Redmond – Windows 10. Firma zastosowała niespotykany dotychczas trik marketingowy a mianowicie dla wszystkich posiadaczy legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8 bezpłatną aktualizacje do nowego systemy czyli Windows 10.

W związku z darmową aktualizacją do Windows 10 pojawiło się w sieci ale również i ja otrzymałem masę pytań związanych z bezpłatną aktualizacją do Windows 10.

Poniższy film prezentuje proces aktualizacji do Windows 10 a poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań związanych z aktualizacją do Windows 10.

Film Aktualizacja do Windows 10 dostępny również na YouTube.

1. Nie otrzymałem aktualizacja do Windows 10

W pierwszej kolejności aktualizację do Windows 10 otrzymują testerzy z programu Windows Insider a następnie osoby które zarezerwowały bezpłatne uaktualnienie do Windows 10 za pomocą aplikacji „Uzyskaj system Windows 10”. Ale aktualizacje do Windows 10 można wymusić za pomocą oprogramowania Microsoft Media Creators Tool.

2. Czy można aktualizować nielegalną (pirat) wersję Windows?

Można ale status takiego systemu się nie zmieni to nadal pirat – oprogramowanie nielegalne.

3. Czy można użyć klucza z Windowsa 7 lub 8 do instalacji systemu Windows 10?

Niestety ale nie można. Można tylko zaktualizować oryginalny system.

4. Czy po aktualizacji nie utracę moich ustawień oraz programów?

Nie, jeśli podczas aktualizacji do Windowsa 10 przyjmie się domyślne opcje wszystkie pliki i programy nie zostaną utracone.

5. Czy jest możliwość powrotu do starej wersji systemu?

Przy domyślnych opcjach aktualizacji do Windowsa 10 jest możliwość powrotu do poprzedniej wersji systemu Windows.

6. Czy można wykonać czysta instalację Windowsa 10?

W mojej ocenie nie można. Ponieważ aby można było zainstalować system Windows 10 z płyty trzeba podać klucz produktu a ze starego systemu nie przejdzie. Jedyną możliwości zainstalowania Windowsa 10 „na czysto” to zaktualizowanie starego systemu do Windows 10 i zalogowanie się na konto Microsoft. Po takim zabiegu klucz produktu zostanie przypisany do konkretnego urządzenie. W kolejny kroku należny uruchomić komputer z płyty DVD lub bootowalnego USB i przeprowadzić instalację systemu pomijając na każdym etapie wprowadzenie klucza produktu. Przy wyborze użytkownika trzeba podać konta Microsoftu. Po zalogowani system będzie aktywny. ażne aby było to samo konto na którym aktualizowaliśmy Windowsa 10 ze starego systemu.

Więcej na ten temat można znaleźć w : Windows 10 czysta instalacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *