Poradnik: jak zdobyć i korzystać z darmowego internetu (cz.1)

Aero2 - Darmowy Internet - Karta SIM
Karta SIM

Darmowy Internet Aero2. O darmowym Internecie słyszało już zapewne wiele osób, ale po przyjrzeniu się ofercie bliżej okazywało się, że oferowany darmowy Internet nie jest w rzeczywistości darmowy. Slogan „darmowy Internet” często wykorzystywany był przez różnego rodzaju firmy, jako chwyt marketingowy.

Darmowy Internet Aero2 można było również uzyskać w promocji zakładając konto bankowe w mBanku, ale z darmowego Internetu można było bez żadnych zobowiązań korzystać tylko przez trzy miesiące.

Darmowy Internet Aero2

Po tym okresie, aby w dalszym ciągu korzystać z usługi darmowego Internetu (którego abonament w sieci Play był opłacany przez bank) należało aktywnie korzystać z konta bankowego płacąc za zakupy kartą bankową przez cztery miesiące wydając minimum 100 PLN miesięcznie. Kolejne miesiące korzystania z darmowego Internetu z mBanku zobowiązywały użytkownika konta do wydawania na zakupy minimum 100 PLN miesięcznie i wpłat na konto w wysokości 1000 PLN w miesiącu. Nie było, więc to rozwiązanie, które możemy nazwać „darmowym Internetem„.

Jak zdobyć darmowy Internet bez zobowiązań?

Od 10 maja 2011 stała się dostępna usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), mobilnego dostępu do Internetu świadczona przez operatora Aero2. Usługa jest świadczona nieodpłatnie w systemie 3G do 21 grudnia 2016. Firma Aero2 umożliwia zdobycie darmowego Internetu bez żadnych zobowiązań. Korzystanie z usługi wymaga tylko uzyskania karty SIM. Za kwotę 20 PLN, którą trzeba zapłacić za kaucję karty SIM ( kaucja jest zwracana po odesłaniu karty SIM ) oraz opłatę za wysyłkę w wysokości 7 PLN otrzymujemy bezpłatny mobilny Internet na okres trzech lat.

Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy Internet do grudnia 2016 roku.

Jakie są parametry techniczne Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

 • BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2.
 • pasma 900 MHz lub 2500MHz
 • technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
 • 21.12.2016r. – Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu
 • prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s
 • każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia

Jak uzyskać dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

Zasięg bezpłatnego internetu Aero2
Mapa sieci Aero2

Uzyskanie dostępu do bezpłatnego Internety w sieci Aero2 nie jest szczególnie skomplikowane i trudne. Na podstawie własnych doświadczeń oraz informacji zawartych na stronie operatora postaram się to opisać w miarę dokładnie.

Aby uzyskać dostęp do BDI (Bezpłatnego Dostępu do Internetu) należy zapoznać się z regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu, aby poznać zasady, na jakich korzystać będziemy z usługi. Zapoznać się mapą zasięgu sieci Aero2, aby upewnić się, że darmowy Internet będzie działał w naszej okolicy.

Dobrze jest też zapoznać się z urządzeniami umożliwiającymi łączenie się z siecią Aero2, ponieważ nie każde urządzenie lub modem umożliwia to. Urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające za pośrednictwem karty SIM korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu to terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500 MHz (pasmo 38).

Więcej na ten temat zgodności urządzeń telekomunikacyjnych na stronie:

Zamówienie online

 1. Pierwszym krokiem jest wpłacenie na konto podane na stronie http://www.aero2.pl/bdi-2.html (aktualna strona -> http://www.aero2.pl/Bezplatny-Internet/Zamow-karte/Jak-uzyskac-karte, zamówienie online) depozyt w wysokości 20 PLN i w tytule przelewu podaj – Depozyt – BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw, gdzie Imię i nazwisko zastępujemy naszym imieniem i nazwiskiem, a zamiast PESEL podajemy oczywiście nasz numer PESEL.  Po zaksięgowaniu wpłaty należy wydrukować sobie potwierdzenie wykonania przelewu.
 2. Kolejny etap to kolejna wpłata (uwaga: dokonuje się dwóch wpłat na dwa rożne konta, na podanej powyżej stronie znajdziemy oba numery kont) opłatę za wysyłkę w wysokości 7 PLN – w tytule przelewu podaj poniższą informację Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw, gdzie Imię i nazwisko zastępujemy naszym imieniem i nazwiskiem, a zamiast PESEL podajemy oczywiście nasz numer PESEL. Tak jak i w poprzednim przypadku drukujemy sobie potwierdzenie przelewu.
 3. Następnie należy wypełnić elektroniczny wniosek o użyczenie karty SIM Aero2 (BDI) najlepiej online, jest to forma zalecana przez operatora skracająca czas wysyłki karty SIM. Wypełnienie formularza jest proste, a strona prowadzi nas za rękę przez całą procedurę wypełniania formularza. W punkcie trzecim formularza III.DEPOZYT można od razu dodać potwierdzenie wpłaty. Karta SIM jest nam użyczana przez operatora na czas korzystania z usługi. Czas oczekiwania na przesyłkę jest uzależniony od harmonogramu wysyłek kart SIM i wynosi od 1 do 2 miesięcy.
 4. Po wypełnieniu wniosku online na adres e-mail w nim podany otrzymamy wypełniony wniosek. Należy go wydrukuj i podpisać, a następnie wysłać wraz z kopią dowodu tożsamości i kopią wniesienia ww. opłat na adres: Aero2, 00-660 Warszawa, ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Aby mieć pewność, że dokumenty dotarły najlepiej wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
 5. Teraz oczekujemy już tylko na e-mail z Biura Obsługi Klienta informującego o wysyłce karty SIM.

Zgodnie z nowymi zasadami, po rejestracji online każdy zainteresowany otrzymuje e-maila z linkiem w celu potwierdzenia zamówienia. W momencie, gdy e-mail nie doszedł lub zainteresowany go nie potwierdził w ciągu 24h, link nie jest aktywny. Niepotwierdzone zamówienie jest po 24h kasowane i można w systemie zarejestrować się ponownie. Dopiero po potwierdzeniu zamówienia, wysyłany jest kolejny e-maila z instrukcją i wnioskiem do wydruku.

Rejestrując zamówienie w trybie on-line należy podać poprawny adres mailowy w celu uniknięcia niepotrzebnego oczekiwania.

Zamówienie pocztą

 1. Zamówienie za pomocą Poczty Polskiej zaczynamy od dokonania opłaty dokładnie tak samo jak w punkcie 1 i 2 zamówienia online.
 2. Po dokonaniu opłat pobieramy i drukujemy formularz zamówienia lub wypełniamy przygotowaną interaktywną wersję formularza: Interaktywny formularz zamówienia BDI. Następnie drukujemy go i podpisujemy w dwóch miejscach. Pamiętamy o zaznaczeniu pola: Wysyłka Karty SIM Poczta Polska (opłata 7 zł).
 3. Po wydrukowaniu pakujemy wszystko do koperty
  • wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz,
  • potwierdzenie wniesienia depozytu,
  • potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę pocztową,
  • kopię  dowodu osobistego – obie strony

  i wysyłamy na adres: Aero2, 00-660 Warszawa, ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Aby mieć pewność, że dokumenty dotarły najlepiej wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

 4. Teraz oczekujemy już tylko na e-mail z Biura Obsługi Klienta informującego o wysyłce karty SIM, który przyjdzie po przeanalizowanie formularza oraz powiązanie go z przelewem przez BOK operatora.

Po otrzymaniu karty instalujemy ją w zgodnym urządzeniu konfigurujemy połączenie i mamy bezpłatny, darmowy dostęp do Internetu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

40 komentarzy “Poradnik: jak zdobyć i korzystać z darmowego internetu (cz.1)”