Poradnik: jak zdobyć i korzystać z darmowego internetu (cz.1)

Aero2 - Darmowy Internet - Karta SIM
Karta SIM

O darmowym Internecie słyszało już zapewne wiele osób, ale po przyjrzeniu się ofercie bliżej okazywało się, że oferowany darmowy Internet nie jest w rzeczywistości darmowy. Slogan „darmowy Internet” często wykorzystywany był przez różnego rodzaju firmy, jako chwyt marketingowy.

Darmowy Internet można było również uzyskać w promocji zakładając konto bankowe w mBanku, ale z darmowego Internetu można było bez żadnych zobowiązań korzystać tylko przez trzy miesiące.

Po tym okresie, aby w dalszym ciągu korzystać z usługi darmowego Internetu (którego abonament w sieci Play był opłacany przez bank) należało aktywnie korzystać z konta bankowego płacąc za zakupy kartą bankową przez cztery miesiące wydając minimum 100 PLN miesięcznie. Kolejne miesiące korzystania z darmowego Internetu z mBanku zobowiązywały użytkownika konta do wydawania na zakupy minimum 100 PLN miesięcznie i wpłat na konto w wysokości 1000 PLN w miesiącu. Nie było, więc to rozwiązanie, które możemy nazwać „darmowym Internetem„.

Jak zdobyć darmowy Internet bez zobowiązań?

Od 10 maja 2011 stała się dostępna usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), mobilnego dostępu do Internetu świadczona przez operatora Aero2. Usługa jest świadczona nieodpłatnie w systemie 3G do 21 grudnia 2016. Firma Aero2 umożliwia zdobycie darmowego Internetu bez żadnych zobowiązań. Korzystanie z usługi wymaga tylko uzyskania karty SIM. Za kwotę 20 PLN, którą trzeba zapłacić za kaucję karty SIM ( kaucja jest zwracana po odesłaniu karty SIM ) oraz opłatę za wysyłkę w wysokości 7 PLN otrzymujemy bezpłatny mobilny Internet na okres trzech lat.

Aero2 to spółka, która wygrała przetarg na częstotliwości 2500-2600MHz służące do obsługi sieci bezprzewodowej LTE. Umowa z Urzędem Komunikacji Elektronicznej jest taka, że w zamian za częstotliwości spółka musi udostępniać Polakom darmowy Internet do grudnia 2016 roku.

Jakie są parametry techniczne Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

 • BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2.
 • pasma 900 MHz lub 2500MHz
 • technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
 • 21.12.2016r. – Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu
 • prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s
 • każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia

Jak uzyskać dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

Zasięg bezpłatnego internetu Aero2
Mapa sieci Aero2

Uzyskanie dostępu do bezpłatnego Internety w sieci Aero2 nie jest szczególnie skomplikowane i trudne. Na podstawie własnych doświadczeń oraz informacji zawartych na stronie operatora postaram się to opisać w miarę dokładnie.

Aby uzyskać dostęp do BDI (Bezpłatnego Dostępu do Internetu) należy zapoznać się z regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu, aby poznać zasady, na jakich korzystać będziemy z usługi. Zapoznać się mapą zasięgu sieci Aero2, aby upewnić się, że darmowy Internet będzie działał w naszej okolicy.

Dobrze jest też zapoznać się z urządzeniami umożliwiającymi łączenie się z siecią Aero2, ponieważ nie każde urządzenie lub modem umożliwia to. Urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające za pośrednictwem karty SIM korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu to terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500 MHz (pasmo 38).

Więcej na ten temat zgodności urządzeń telekomunikacyjnych na stronie:

Zamówienie online

 1. Pierwszym krokiem jest wpłacenie na konto podane na stronie http://www.aero2.pl/bdi-2.html (aktualna strona -> http://www.aero2.pl/Bezplatny-Internet/Zamow-karte/Jak-uzyskac-karte, zamówienie online) depozyt w wysokości 20 PLN i w tytule przelewu podaj – Depozyt – BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw, gdzie Imię i nazwisko zastępujemy naszym imieniem i nazwiskiem, a zamiast PESEL podajemy oczywiście nasz numer PESEL.  Po zaksięgowaniu wpłaty należy wydrukować sobie potwierdzenie wykonania przelewu.
 2. Kolejny etap to kolejna wpłata (uwaga: dokonuje się dwóch wpłat na dwa rożne konta, na podanej powyżej stronie znajdziemy oba numery kont) opłatę za wysyłkę w wysokości 7 PLN – w tytule przelewu podaj poniższą informację Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw, gdzie Imię i nazwisko zastępujemy naszym imieniem i nazwiskiem, a zamiast PESEL podajemy oczywiście nasz numer PESEL. Tak jak i w poprzednim przypadku drukujemy sobie potwierdzenie przelewu.
 3. Następnie należy wypełnić elektroniczny wniosek o użyczenie karty SIM Aero2 (BDI) najlepiej online, jest to forma zalecana przez operatora skracająca czas wysyłki karty SIM. Wypełnienie formularza jest proste, a strona prowadzi nas za rękę przez całą procedurę wypełniania formularza. W punkcie trzecim formularza III.DEPOZYT można od razu dodać potwierdzenie wpłaty. Karta SIM jest nam użyczana przez operatora na czas korzystania z usługi. Czas oczekiwania na przesyłkę jest uzależniony od harmonogramu wysyłek kart SIM i wynosi od 1 do 2 miesięcy.
 4. Po wypełnieniu wniosku online na adres e-mail w nim podany otrzymamy wypełniony wniosek. Należy go wydrukuj i podpisać, a następnie wysłać wraz z kopią dowodu tożsamości i kopią wniesienia ww. opłat na adres: Aero2, 00-660 Warszawa, ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Aby mieć pewność, że dokumenty dotarły najlepiej wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
 5. Teraz oczekujemy już tylko na e-mail z Biura Obsługi Klienta informującego o wysyłce karty SIM.

Zgodnie z nowymi zasadami, po rejestracji online każdy zainteresowany otrzymuje e-maila z linkiem w celu potwierdzenia zamówienia. W momencie, gdy e-mail nie doszedł lub zainteresowany go nie potwierdził w ciągu 24h, link nie jest aktywny. Niepotwierdzone zamówienie jest po 24h kasowane i można w systemie zarejestrować się ponownie. Dopiero po potwierdzeniu zamówienia, wysyłany jest kolejny e-maila z instrukcją i wnioskiem do wydruku.

Rejestrując zamówienie w trybie on-line należy podać poprawny adres mailowy w celu uniknięcia niepotrzebnego oczekiwania.

Zamówienie pocztą

 1. Zamówienie za pomocą Poczty Polskiej zaczynamy od dokonania opłaty dokładnie tak samo jak w punkcie 1 i 2 zamówienia online.
 2. Po dokonaniu opłat pobieramy i drukujemy formularz zamówienia lub wypełniamy przygotowaną interaktywną wersję formularza: Interaktywny formularz zamówienia BDI. Następnie drukujemy go i podpisujemy w dwóch miejscach. Pamiętamy o zaznaczeniu pola: Wysyłka Karty SIM Poczta Polska (opłata 7 zł).
 3. Po wydrukowaniu pakujemy wszystko do koperty
  • wydrukowany, wypełniony i podpisany formularz,
  • potwierdzenie wniesienia depozytu,
  • potwierdzenie wniesienia opłaty za przesyłkę pocztową,
  • kopię  dowodu osobistego – obie strony

  i wysyłamy na adres: Aero2, 00-660 Warszawa, ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu”. Aby mieć pewność, że dokumenty dotarły najlepiej wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

 4. Teraz oczekujemy już tylko na e-mail z Biura Obsługi Klienta informującego o wysyłce karty SIM, który przyjdzie po przeanalizowanie formularza oraz powiązanie go z przelewem przez BOK operatora.

Po otrzymaniu karty instalujemy ją w zgodnym urządzeniu konfigurujemy połączenie i mamy bezpłatny, darmowy dostęp do Internetu.

40 odpowiedzi do “Poradnik: jak zdobyć i korzystać z darmowego internetu (cz.1)”

 1. No własnie – dlaczego konieczny jest ten pesel ,trochę mnie to niepokoi , bo wiadomo że, w Polsce mamy wiele nadużyć, z tytułu zaciągnięcia pożyczek na dowód- dlatego ja zdecyduje się na to wtedy kiedy zmienią się zasady rejestracji (bez nr pesel).

  1. Ja też nie wiem, pewnie dla identyfikacji jak by ktoś rozrabiał w sieci Aero2. Dopóki rząd nie zmieni ustawy musimy się z tym pogodzić jeśli chcemy korzystać z darmowego internetu.

 2. Dzień dobry mam następujące pytanie. Zastanawiam się nad zakupem tabletu Lenovo Yoga 2 10″ LTE bądź ten sam model lecz tylko z WI -FI . Czy na tym tablecie będzie działać Aero2

  1. Aby tablet działał z Aero2 musi być wyposażony w modem działający w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz). Tablety wyposażone tylko w WiFi nie będą obsługiwały Aero2 z prostej przyczyny bo nie ma w nich gdzie włożyć karty SIM.

 3. Witam czy po wykupieniu karty sim internet będzie już darmowy czy tylko na jakiś okres czasu a potem trzeba będzie znowu wykupować jakiś pakiet,nie moę tego pojąć ponieważ mnie pokazuje ile już zużyłem MB,i ile mi jeszcze pozostało i do kiedy jest ważny pakiet,a czytając o wykupieniu pakietu za 20zł ważny jest przez 90dni,na mojej stronie w Aero2 pisze,że na 10 dni.Niech mi ktoś konkretnie wytłumaczy za co z góry dziękuję.Pozdrawiam.

  1. Aktualnie można wykupić Aero2 w dwóch wariantach.

   Wariant 1:
   Wykupienie Aero2 z mechanizmem CAPTCHA. Polega to na tym, że logując się do sieci Aero2 trzeba najpierw wprowadzić kod z rysunku pokazywanym przez mechanizm CAPTCHA. Każdorazowo takie połączenie (sesja) trwa maksymalnie 60 minut i po tym czasie jest zrywane. Aby ponownie połączyć się z siecią Aero2 znów trzeba wprowadzić tekst z rysunku wyświetlanego przez mechanizm CAPTCHA i znów po 60 min połaczenie jest zrywane. Poza tą niedogodnością nie ma żadnych ograniczeń ani w limicie danych, ani nie trzeba nić wykupywać. Transfer ograniczony jest do 512 kb/s.

   Wariant 2:
   Aby ominąć mechanizm CAPTCHA można wykupić pakiet Aero Max lub Aero Mini. Charakteryzują się one brakiem mechanizmu CAPTCHA, brakiem przerywania sesji co 60 min, szybkością pobieranych danych oraz ilością transferu. Pakiety te posiadają również czas ważności 30 lub 60 dni.

   Aero Max można wykupić w dwóch pakietach za 15 zł – transfer 3 BG, szybkość pobierania danych do 3 Mb/s, ważność pakietu 30 dni lub pakiet za 20 zł – transfer 5 BG, szybkość pobierania danych do 3 Mb/s, ważność pakietu 60 dni.
   Aero Mini – również dwa pakiety – pierwszy za 5 zł – transfer 3 BG, szybkość pobierania danych do 512 kb/s, ważność pakietu 30 dni oraz za 10 zł – transfer 5 BG, szybkość pobierania danych do 512 kb/s, ważność pakietu 60 dni.

   Na 10 dni można otrzymać pakiet testowy, który charakteryzuje się brakiem mechanizmu Captcha, brakiem zrywania sesji co 60 min, transfer 1 GB do 3 Mb/s.

    1. Aby skorzystać z z pakietu Testowego trzeba być już użytkownikiem BDI (Bezpłatnego Dostępu do Internetu) Aero2.

     Poniżej wyciąg z regulaminu:

     2. Warunkiem skorzystania z Promocji na zasadach opisanych Regulaminie Promocji jest łączne
     spełnienie następujących warunków:
     a. bycie Korzystającym w rozumieniu Regulaminu Bezpłatnego Dostępu do Internetu,
     dostępnego pod adresem http://www.aero2.pl/BezplatnyInternet/Zamowkarte/Regulamin
     i posiadanie aktywnej Karty SIM;
     b. potwierdzenie danych Abonenta podczas pierwszej rejestracji w celu otrzymania
     nieodpłatnego Pakietu Danych zgodnie z instrukcjami Operatora zawartymi na
     stronie internetowej sklep.aero2.pl;
     c. akceptacja Regulaminu i Cennika;
     d. wyrażenie dobrowolnej zgody na dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany
     przez Abonenta w tym celu adres poczty elektronicznej treści zmiany warunków
     Umowy, w tym określonych w Regulaminie, potwierdzeń zmian Umowy
     dokonywanych przez Abonenta wraz z informacją o zakresie i terminie
     wprowadzenia tych zmian oraz innych przewidzianych prawem informacji,
     zawiadomień i oświadczeń, z zastrzeżeniem że wyrażenie niniejszej zgody nie
     uchybia uprawnieniom Abonentów do zażądania dostarczenia przez Operatora
     konkretnych informacji, zawiadomień lub oświadczeń w papierowej formie
     pisemnej, w szczególności w postępowaniu reklamacyjnym;
     e. podanie numeru telefonu Abonenta oraz wyrażenie przez Abonenta dobrowolnej
     zgody na przeprowadzenie przez Operatora telefonicznej ankiety satysfakcji z
     korzystania z bezpłatnego Pakietu Testowego;
     f. posiadanie Urządzenia Końcowego

 4. Witam.
  Mam pytanie czy internet Aero2 będzie działał na tym sprzęcie
  Samsung Galaxy Tab 2 10.1 GT-P5100
  I czy będę mógł go udostępniać na inne urządzenia poprzez wifi ??

 5. Witam. Mam pytanie. Jeśli posiadam internet areo2 normalny, do komputerów, mogę zamówić drugą kartę do telefonu?? Jeśli tak to jak i gdzie mogę to zrobić?? (proszę o link) bowiem znalazłam tylko zwykłe logowanie, a przecież już mam więc drugi raz nie mogę tego samego zamówić.

  1. Nie rozumiem znaczenie „Aero2 normalny”. Aero2 jest internetem mobilnym aby z niego korzystać trzeba posiadać kartę SIM. Zgodnie z regulaminem każdy może posiadać TYLKO jedna kartę SIM.

 6. Ciekawi mnie jak miec internet na telefoni aero ,musze włozyc kartę sim tak? a ja mam w telefonie tylko jedno wejscie na karte sim a mam tele. w play

 7. obecnie mamy różne rozmiary kart sim,czy w areo 2 mamy możliwość wyboru karty sim by móc z niej korzystać na sprzęcie który posiadamy?ja posiadam wejście na kartę nano sim.

 8. Czy internet ten będzie również działał przy włożeniu karty SIM do tel. komórkowego ? Czy wymagany jest modem?

    1. Proszę wybaczyć ale po tak postawionym pytaniu nie jestem wstanie odpowiedzieć. Być może problem dotyczy Captcha albo tysiąca innych przyczyn. Może proszę sprawdzić na innym sprzęcie albo zadzwonić do BOK-u Aero2 i zapytać o przyczynę.

 9. Cześć Darcus,

  Generalnie Internet od Aero2 sprawuje się bardzo dobrze. Momentami w Polsce występuje zanik sieci, aczkolwiek jest to normalne zachowanie. Testowałem go w różnych miejscach w Polsce i mogę powiedzieć, że warto się nim zainteresować. Innej lepszej i darmowej alternatywy na pewno nie będzie w najbliższym czasie. Dodatkowo o Aero pisałem na łamach swojego bloga – (wymoderowano) . Dodatkowo aero polecam osobom, które sporadycznie korzystają z Internetu lub nie potrzebują go chociażby do pracy. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet 50-60 złotych miesięcznie, więc jest to spora oszczędność (500 zł / rok).

  Leon.

 10. Witam,
  Chciałbym się dowiedzieć czy internet Aero może również służyć jako internet stacjonarny. Wiem ze duże sieci komórkowe udostępniają routery z kartą SIM taką jak Aero. Może istnieje opcja wrzucenia karty Aero do Routera i korzystania z laptopa?
  Pozdrawiam

 11. Witam.
  Mam pytanie. Przez kilka pierwszych dni korzystania z Aero2 wszystko było OK, żadnych komunikatów, restart po godzinie. Ale od pewnego czasu, przy łączeniu z dowolną witryną wyświetla mi się strona na której jest napisane:
  Aby odblokować Bezpłatny Dostęp do Internetu Aero2
  Kliknij tutaj
  Po kliknięciu otwiera się następna strona, na której w okienko należy przepisać kod „captcha”, kliknąć w „sprawdź”, a gdy zostanie potwierdzona prawidłowość wpisu /co nie zawsze się udaje bo kod jest pisany bardzo nieczytelnie/ należy zrestartować połączenie internetowe. Sytuacja ta powtarza się w nieregularnych odstępach czasu około 4-6 razy dziennie. Czy to jest normalna procedura? Bo nigdzie czytając o Aero2 nic takiego nie napotkałem. Pozdrawiam
  Adam

 12. Szanowni Państwo! Czy można osobiście lub przez upoważnioną osobę odebrać kartę Aero2.
  Dziękuję za wyjaśnienie.Z poważaniem. Frątczak Jan.

  1. Witam, wydaje mi się, że od 1 marca 2013 r. kartę SIM Aero2 BDI można uzyskać tylko za pośrednictwem wysyłki pocztowej. Tak przynajmniej wynika to z oficjalnego komunikatu Aero2.

 13. Odkąd mam Aero2 to sprawuje się idealnie, żadnych problemów.Używam na tablecie na studiach. Fajnie jest mieć net za darmo, zero wydatków polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *