Aero2 – telefon jako modem

Zauważyłem, że coraz więcej osób poszukuje informacji, jak ze swojego telefonu komórkowego zrobić modem, który umożliwi połączenie z siecią Aero2 – Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Najbardziej popularnym sposobem korzystania z Aero2 jest oczywiście modem podłączony do komputera. Można to też zrobić  za pomocą telefonu komórkowego. Jeżeli nie mamy kompatybilnego modemu z Aero2 to jest duże prawdopodobieństwo, że uda sie połączyć z siecią Aero2 za pomocą zwykłego telefonu komórkowego!

Jak sprawdzić czy telefon będzie działał w sieci Aero2?

Aero2 na telefonie komórkowym
Telefon jako modem w Aero2

Do korzystania z  darmowego Internetu w sieci Aero2 wymagane jest posiadanie urządzenia np. modemu w kategorii 10, które obsługuje transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz lub kategorii 3 obsługującego transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500 MHz. Takim urządzeniem może być również telefon komórkowy.

Jeżeli posiadamy już kartę SIM sieci Aero2 lub mamy do niej fizyczny dostęp to najprostszym rozwiązaniem będzie włożenie karty do telefonu i sprawdzenie czy telefon zaloguje się w sieci Aero2.

Aero2 - jak sprawdzić telefon
Aero2 – telefon jako modem jak sprawdzić

Problem występuje w przypadku kiedy nie mamy karty SIM Aero2, a jedynie chcemy sprawdzić przed zamówieniem karty SIM Aero2 , czy telefon będzie działał w tej sieci. Aby to sprawdzić należny w specyfikacji telefonu sprawdzić czy telefon korzysta z sieci 3G w paśmie 900 MHz. Praktycznie wszystkie telefony komórkowe na rynku można bardzo szybko sprawdzić na stronie www.gsmarena.com. W tym celu należy przejść na tę stronę i w wyszukiwarce wpisać model telefonu. Jeśli w specyfikacji widnieje odpowiedni zapis w sekcji „3G Network” tak jak na zdjęciu obok, to telefon powinien działać w sieci Aero2.

Jak skonfigurować połączenie darmowego Internetu w Aero2 za pomocą telefonu jako modemu?

Utworzenie połączenia jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie kilka minut. Przykładowe połączenie zostało przeprowadzone na komputerze z systemem Windows 7 oraz przy użyciu telefonu komórkowego Samsung S8300, ale w innych systemach i przy użyciu innych telefonów proces jest bardzo podobny.


Aero2 modem w Menadżerze urządzeń

Aero2 - konfiguracja nowego połaczenia

Aero2 - konfiguracja połączenia telefonicznego

Aero2 - konfiguracja połaczenia telefonicznego - parametry

Aero2 - połączenie

Aero2 - właściwości połączenia

Tworzenie połączenia do obsługo Aero2 za pomocą telefonu jako modemu:

 1. Instalacja sterowników. Sterowniki najczęściej są dostarczane razem z oprogramowanie do zarządzania telefonem komórkowym. Dla rożnych modeli jest to rożne oprogramowanie. Należy zainstalować sterowniki instalujące dodatkowy modem w systemie (zdjęcie 1);
 2. Po instalacji wchodzimy do Centrum sieci i udostępniania, a następnie Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć;
 3. W kolejnym oknie należny wybrać Skonfiguruj połączenie telefoniczne;
 4. W następnym oknie wpisujemy parametry połączenia:
  • Numer telefonu – *99#
  • Nazwa użytkownika – darmowy
  • Hasło  – puste
  • Nazwa połączenia – dowolna nazwa np. Aero2
 5. Na końcu klikamy połącz.

Aero2 – konfiguracja połączenia internetowego za pomocą telefonu komórkowego jako modemu – film

Telefon jako router Wi-Fi

Należy również wspomnieć, że nowoczesne telefony komórkowe posiadają funkcje routera Wi-Fi. W takim wypadki telefon można użyć jako router i przez sieć Wi-Fi korzystać z dostępu do darmowego Internetu Aero2. Konfiguracja jest banalnie prosta i sprowadza się do włączenia odpowiedniej opcji w telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 komentarzy “Aero2 – telefon jako modem”